Szállás Tihanyban?! Ez az!
1HÁZ=4Lakás ...se wellness, se fitness, csak egy Ház Tihanyban!
1HÁZ=4Lakás ...se wellness, se fitness, csak egy Ház Tihanyban!
Lehet nálunk rendezni tihanyi "mulatságot" (születésnap, esküvő...) is, és énekelni "Ihaj-csuhaj, sose halunk meg!":)
Andrássy gróf azt mesélte Sissinek (legalábbis a filmben), hogy egy magyar ünnep mindig mulatsággal ér véget. Azóta őrzi a német, de inkább az osztrák nyelv a furcsa Mulatschag és a Mulatschak szót... :)
Idősebb csíkszentkirályi és krasznahorkai gróf Andrássy Gyula (Kassa, 1823. március 3. – Volosca (Fiume mellett),[4] 1890. február 18.); magyar politikus, államférfi, 1867–71-ig a Magyar Királyság miniszterelnöke, 1871–79-ig az Osztrák–Magyar Monarchia külügyminisztere, ifj. Andrássy Gyula apja, az Aranygyapjas rend lovagja, az Andrássy út névadója. 1851-ben távollétében halálra ítélték, és jelképesen (in effigie) felakasztották a szabadságharcban való részvételéért. Kisebb megszakításokkal Párizsban élt ezután, élénken részt vett a társasági életben. Kora egyik legszebb férfiának tartották. A párizsi hölgyek a „szép akasztott” (le beau pendu) néven emlegették...
Wittelsbach Erzsébet (teljes nevén: Wittelsbach Erzsébet Amália Eugénia, németül: Elisabeth Amalie Eugenie von Wittelsbach, gyakran használt becéző nevén Sisi[1], München, 1837. december 24. – Genf, 1898. szeptember 10.), a Wittelsbach-házból származó, Miksa József bajor herceg és Mária Ludovika Vilma királyi hercegnő harmadik gyermekeként született bajor hercegnő. I. Ferenc Józseffel 1854. április 24-én kötött házassága révén a Habsburg Birodalmon belül, majd 1867-től az Osztrák–Magyar Monarchián belül Ausztria császárnéja, Magyarország és Csehország királynéja.
Honlapunk cookie-kat használ, hogy tároljuk a honlapunkon tett lépéseit, továbbá statisztikákat készíthessünk és fejleszthessük szolgáltatásainkat, és marketing tevékenységünket. Ha tovább használja honlapunkat azzal hozzájárul a cookie-k használatához.